Administrator ma więc do dyspozycji opcje związane z definicją sekcji MENU oraz poszczególnych elementów wywołujących odpowiednie raporty. Ponadto administrator systemu Studio Raporty.net ma do dyspozycji inne skorowidze za pomocą których wpływa na sposób działania programu: ZARZĄDZANIE RAPORTAMI – ustawienia dla wszystkich użytkowników systemu ustawienia dla wskazanego użytkownika. ZARZĄDZANIE ZESTAWIENIAMI – źródła danych definicje sekcji menu definicje pozycji zestawień. ZARZĄDZANIE UŻYTKOWNIKAMI – zarządzanie listą użytkowników – KTO może się logować do programu i jakie ma uprawnienia. Program do raportowania.
Dlaczego program do raportowania?
Program do raportowania, czyli Administrator ma więc do dyspozycji opcje związane z definicją sekcji MENU oraz poszczególnych elementów wywołujących odpowiednie raporty. Ponadto administrator systemu Studio Raporty.net ma do dyspozycji inne skorowidze za pomocą których wpływa na sposób działania programu: ZARZĄDZANIE RAPORTAMI – ustawienia dla wszystkich użytkowników systemu ustawienia dla wskazanego użytkownika. ZARZĄDZANIE ZESTAWIENIAMI – źródła danych definicje sekcji menu definicje pozycji zestawień. ZARZĄDZANIE UŻYTKOWNIKAMI – zarządzanie listą użytkowników – KTO może się logować do programu i jakie ma uprawnienia.
Microsoft Report Builder
Wykorzystywanym przez SoftwareStudio narzędziem przeznaczonym do tworzenia raportów jest Microsoft Report Builder. Zawarty w nim intuicyjny interfejs graficzny daje możliwość wykorzystania gotowych składników i szablonów umożliwiających tworzenie prostych raportów mniej zaawansowanym użytkownikom, na co dzień korzystającym głównie z pakietu Microsoft Office. Umożliwia ono publikację raportów na serwerze, skąd mogą je uruchamiać pozostali użytkownicy. Report Builder może zostać uruchomiony zarówno z poziomu przeglądarki, jak również jako aplikacja kliencka na stacji dowolnego użytkownika platformy raportowej.
Projektowanie i tworzenie raportu. Proces tworzenia raportu zwykle przebiega w podobny sposób, bez względu na wybór rodzaju narzędzi do jego przygotowania. Raport jest projektowany na komputerze użytkownika, wybierając dane podlegające raportowaniu, określając układ, formatowanie, opcjonalne parametry raportu. Na dowolnym etapie prawidłowo skonfigurowany raport można wykonać prezentując wyniki w celu testowania i weryfikacji. Gotowy raport zarządzany można zainstalować na serwerze raportów i udostępnić go wybranym użytkownikom.

Program do raportowania
Administrator ma więc do dyspozycji opcje związane z definicją sekcji MENU oraz poszczególnych elementów wywołujących odpowiednie raporty. Ponadto administrator systemu Studio Raporty.net ma do dyspozycji inne skorowidze za pomocą których wpływa na sposób działania programu: ZARZĄDZANIE RAPORTAMI – ustawienia dla wszystkich użytkowników systemu ustawienia dla wskazanego użytkownika. ZARZĄDZANIE ZESTAWIENIAMI – źródła danych definicje sekcji menu definicje pozycji zestawień. ZARZĄDZANIE UŻYTKOWNIKAMI – zarządzanie listą użytkowników – KTO może się logować do programu i jakie ma uprawnienia.
Tworzenie raportów. Tworzenie raportów stanowi w wielu przedsiębiorstwach istotną sferę działalności. Skuteczność pracy zarządu, analityków biznesowych, menadżerów i coraz popularniejszych pracowników informacji w całej korporacji, zależy w dużym stopniu od dostępu do aktualnych i właściwych danych, dostarczanych w postaci czytelnych raportów.

System raportów SQL Server
Firmy zbierają i przechowują duże ilości danych. Zwykle trudno jest je zaprezentować w czytelny sposób, aby zapewnić wgląd w aktualny stan procesów biznesowych. Brak takich możliwości oznacza że osobom podejmującym decyzje biznesowe nie jest łatwo dokonywać trafnych wyborów. Jednym z dostawców narzędzi oferujących rozwiązania Business Intelligence jest firma Microsoft. W pakiecie Microsoft SQL Server udostępniono narzędzia do przeprowadzenia operacji analizy danych. Dzięki temu możesz mieć własny system raportów SQL Server.
Sortowanie SQL. Pod pojęciem sortowania należy rozumieć ustalony układ pewnego porządku prezentowania danych. Informacje zapisane w zbiorach mogą być wyświetlane według dowolnego porządku. Standardowo program domyślnie porządkuje zbiór według tzw. klucza głównego (domyślny numer porządku).
Dla większości rejestrów istnieje możliwość zmiany ustawienia porządku domyślnego, ustawia się to w odpowiednim szablonie rejestru. Aby zmienić kolejność wyświetlania informacji wystarczy kliknąć myszką na nagłówku tabeli (z nazwą kolumny) której chcemy ustawić porządek wyświetlania.
Dane można sortować według tekstu (od A do Z lub od Z do A), liczb (od najmniejszych do największych lub od największych do najmniejszych) oraz dat i godzin (od najstarszych do najnowszych i od najnowszych do najstarszych) w jednej lub większej liczbie kolumn. Podczas sortowania danych w widoku danych następuje modyfikacja kolejności wyświetlania danych. Sortowanie to technika pozwalająca ponownie rozmieścić rekordy w taki sposób, aby ułatwić zrozumienie danych. Typowym przykładem kolejności sortowania jest kolejność alfabetyczna lub liczbowa.
Sortowanie danych jest integralną częścią analizy danych. Sortowanie pozwala szybko wyświetlić dane w sposób, który ułatwia lepsze ich zrozumienie, organizowanie i odnajdywanie potrzebnych danych oraz podejmowanie bardziej efektywnych decyzji.
Sortowanie uruchamiane jest przez kliknięcie na wybrane pole w wierszu etykiet kolumn. Każde kolejne kliknięcie zmienia warunek sortowania. Dostępne warunki sortowania: Sortowanie rosnące,Sortowanie malejące,Usunięcie warunku sortowania.

Raportowanie zarządcze
Raportowanie zarządcze (raportowaniem korporacyjne) wspiera tworzenie raportów, które obejmują wszystkie aspekty działalności biznesowej. Raporty takie dostarczane są w obrębie całego przedsiębiorstwa. Dlatego każdy pracownik będzie miał dostęp w czasie rzeczywistym do informacji zgodnych z jego zakresem odpowiedzialności. Korzystając z wiedzy oraz naszych doświadczeń SoftwareStudio oferuje kompleksowe rozwiązania oraz doradztwo w zakresie wdrożenia, konfiguracji oraz utrzymania systemów Microsoft SQL Reporting Services.
Business Intelligence Development Studio. Bardziej zaawansowana strona Reporting Services, z którą nie mają styczności użytkownicy końcowi, a której znajomość umożliwia dalszą rozbudowę funkcjonalności usług raportujących, to środowisko Business Intelligence Development Studio udostępniane wraz z Microsoft SQL Server 2008. Służy ono tworzeniu, modyfikacji oraz zarządzaniu projektami Business Intelligence. W przypadku usług Reporting Services wykorzystywane jest do tworzenia projektów i modeli raportów. Te drugie są swego rodzaju zbiorem powiązanych obiektów opisujących określony obszar działalności przedsiębiorstwa. Tak zbudowane modele można wykorzystywać w opisanym wcześniej Konstruktorze Raportów, dzięki czemu użytkownik końcowy nie musi znać struktury bazy danych oraz języka zapytań w celu zbudowania nawet bardziej skomplikowanych raportów.

Udostępnianie raportów
SQL Server Reporting Services zapewnia pełen zakres gotowych do użycia narzędzi i usług ułatwiających tworzenie, wdrażanie i zarządzanie raportami w organizacji. Ma także funkcje programowania, które umożliwiają rozbudowa i dostosowanie funkcji raportowania. Reporting Services to platforma raportowania oparta na serwerze, która oferuje kompleksowe funkcje raportowania dla różnych rodzajów źródeł danych. Wyświetla raporty przy użyciu przeglądarki raportów programu Configuration Manager lub przy użyciu Menedżer raportów, która jest połączeniem sieci Web z raportem.
Zarządzanie zestawieniami. Aby poprawnie móc korzystać z zestawień w programie Studio Raporty.net potrzebna jest definicja trzech informacji:
Definicja sekcji; Definicja źródeł danych; Definicja zestawienia.
DEFINICJA SEKCJI – sekcja to inaczej kategoria w której będą się znajdować poszczególne zestawienia. W ramach systemu można definiować dowolne sekcje, które uproszczą zrozumienie bądź korzystanie z przydzielonych zestawień.
DEFINICJA ŹRÓDŁA DANYCH – aby móc podłączyć się do wybranej bazy danych potrzebna jest definicja połączenia. Definicje połączenia podajemy w postaci connectionstringa. Poniżej przykłady: o Data Source=(local);Initial Catalog=mojabazadanych; Integrated Security=True o Data Source=.\;Initial Catalog=bazadostawcy; User ID=użytkownik; Password=hasełko.
DEFINICJA ZESTAWIENIA – to nic innego jak tylko powiązanie nowo tworzonego zestawienia z wybranym źródłem danych oraz przypisaniem go do odpowiedniej sekcji. W ramach definicji musimy uzupełnić następujące pola: o Sekcja – wybierana z listy wcześniej zdefiniowanych sekcji; o Nazwa – dowolna nazwa pod którą wybrane zestawienie będzie widoczne w menu Zestawienia; o Użytkownik – wybierany z listy dostępnych użytkowników w programie. Określamy który z użytkowników ma dostęp do wybranego zestawienia; o Źródło danych – wybieramy z listy danych wcześniej zdefiniowanych źródeł danych; o Zapytanie SQL – wpisujemy zapytanie SQL zwracające kolumny do zestawienia. Zapytanie konstruujemy zgodnie z specyfikacją Microsoft http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/aa259187%28v=sql.80%29.aspx.
Po zdefiniowaniu zestawienia mamy dwie opcji definiowania kolumn użytych w zestawieniu:
Automatyczny – wybieramy opcję utwórz kolumny z górnego menu. System tworzy automatycznie wszystkie kolumny wskazane w poleceniu select. Można zdefiniować nie tylko dowolną nazwę każdej kolumny, ale także jej typ, szerokość, sposób formatowania, odstępy, sposób filtrowania i inne… Ręczny – konfiguracja wszystkich kolumn odbywa się ręcznie.

Aplikacja do nadzorowania reklamacji
Systemowe rozwiązanie reklamacyjne ma kilka zalet. Po pierwsze znacząco skraca i pozwala automatyzować elementy procesu reklamacji. Przykładowo aplikacja do nadzorowania reklamacji odpowiedzialna jest za przyjmowanie, weryfikację, lub kierowanie zgłoszeń do odpowiednich działów. W efekcie gromadzone dane i generowane raporty z czasem stają się bogatą skarbnicą wiedzy. Posiadać więc będziesz informacje dotyczące jakości produktów, pojawiających sięPonieważ program rma on-line, dlatego powinieneś wdrożyć program do reklamacji od SoftwareStudio!
Program Reklamacje.net to aplikacja przeznaczoną do wspomagania prowadzenia zgłoszeń reklamacyjnych. Czy masz problemy związane z brakiem program rma on-line ? Dlaczego program rma on-line? Program RMA on-line Czy masz problemy związane z brakiem program rma on-line ? Program RMA on-line, czyli Program #Reklamacje.net to aplikacja przeznaczoną do wspomagania prowadzenia zgłoszeń reklamacyjnych. Ponieważ program RMA dostępnych jest on-line, dlategoProgram online reklamacje
Oprogramowanie ułatwiające proces reklamacji takie jak Studio Reklamacje.net to nowoczesne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w dużych i średnich firmach, rejestrujących nawet kilka tysięcy dokumentów reklamacyjnych dziennie.Program do reklamacji
Wprowadzenie dokumentów reklamacyjnych do bazy RMA za pomocą systemu Reklamacje.net formalizuje i usprawnia obieg dokumentów, przez co zarządzanie reklamacjami staje się łatwiejsze. Wdrożenie systemu informatycznego opartego o program do reklamacji wspomaga jeden z kluczowych elementów budowania zaufania klientów do firmy, jakim jest system obsługi reklamacji i serwisu, a w efekcie pozwala zarządzać reklamacjami.Dowiedz się więcej o program do reklamacji !
Wprowadzenie dokumentów reklamacyjnych do bazy RMA za pomocą systemu Reklamacje.net formalizuje i usprawnia obieg dokumentów, przez co zarządzanie reklamacjami staje się łatwiejsze. Jak wykorzystać program do reklamacji w procesie reklamacji.Jak program reklamacyjny pomaga utrzymać dobre relacje z klientami?
System do reklamacji od SoftwareStudio wyróżnia się innowacyjnym i intuicyjnym interfejsem. Standardem jest zapis i obsługa plików w formacie xls (excel) oraz generowanie dokumentów w formacie PDF.